KONST / Litografier / Färglitografi 12837155
nr 1283 7155
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, PT. Signerad 67. Motivet: 46x35 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 20:44:27
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
21 okt
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén